![kentav_pane](https://i0.wp.com/kastoriafm.gr/wp-content/uploads/2020/02/kentav_pane.jpg?resize=696%2C455&ssl=1)
Το Σαββατοκύριακο 1-2/2/2020 πραγματοποιήθηκε στην ΧΑΝΘ Θεσσαλονίκης το 6ο πανελλήνιο αναπτυξιακό πρωτάθλημα επιτραπέζιας αντισφαίρισης για την φετινή αγωνιστική περίοδο. Συμμετείχαν 244 αθλητές-τριες από 48 συλλόγους, φυσικά ανάμεσα τους ήταν ορισμένα κορυφαία ονόματα των ηλικιακών κατηγοριών.
Ο Α.Σ.Μ. Καστοριάς “Ο Κένταυρος” συμμετείχε στο συγκεκριμένο πανελλήνιο πρωτάθλημα με τέσσερις αθλητές και μια αθλήτρια. Στην κατηγορία των Παμπαίδων αγωνίστηκαν: Ισαακίδης Κων/νος, Τοκατλίδης Φώτης και Παπαδόπουλος Γεώργιος, στους Παίδες ο Παπαδόπουλος Δημήτριος, και στις Παγκορασίδες η Πληκαδίτη Θεοδώρα. Όλοι τους πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις δείχνοντας την καλή και συστηματική δουλειά που γίνεται στον καστοριανό σύλλογο.
Η Πληκαδίτη Θεοδώρα κατέκτησε το μετάλλιο της δεύτερης θέσης στο consolation ταμπλό καθώς συνέχισε αήττητη μετά τους ομίλους.